ŚWIAT WESTERNU - Flexineb

INNOWACYJNY NEBULIZATOR DLA KONI

NEBULIZACJA

Nebulizacja to technika w której małe kropelki leku w aerozolu są generowane przez specjalne urządzenie i wdychane przez konia.
Nebulizacja za pomocą Flexineb jest alternatywą jak i dodatkową metodą podawania leków ale nie tylko leki a także sól fizjologiczna i inne naturalne środki mogą być nebulizowane.

Jakie są zalety nebulizacji?
Nebulizowany płyn trafia bezpośrednio tam, gdzie powinien – do płuc. Oznacza to, że leki nie muszą przedzierać się przez układ pokarmowy/krążeniowy (co w pewnych okolicznościach może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych).

Nebulizację można wykonać szybko i samodzielnie. Daje to korzyści w postaci tego, że możesz łatwo leczyć swojego konia bez pomocy specjalistów, jeśli nie jest to konieczne.

Jeśli nie potrzebujesz nebulizacji leków, ale chcesz profilaktycznie nebulizować swojego konia, nebulizator taki jak Flexineb oferuje możliwość wprowadzenia specjalnego klimatu „słonego powietrza morskiego” dla Twojego konia, co może mieć pozytywny wpływ na drogi oddechowe i usunąć śluz.

Dzięki nebulizatorowi właściciel konia może z łatwością zadbać o drogi oddechowe i płuca swojego konia. Urządzenie zawiera dopasowaną do nosa maskę oraz urządzenie do wytwarzania delikatnej mgiełki.

Starsze technologie opierają się na kompresorze, który podłącza się do sieci. Nowsze technologie to urządzenia ultradźwiękowe, podczas gdy najnowocześniejsze urządzenia (np. Flexineb E3) zawierają wibrujący element piezoelektryczny. Każda z tych technologii może generować drobną mgiełkę, która kieruje ją do dróg oddechowych i ostatecznie do płuc.

Efekt piezoelektryczny
Flexineb działa poprzez tak zwany efekt  piezoelektryczny. W pojemniku na lek, płyn do inhalacji jest mechanicznie przesiewany przez wibrującą membranę (podobnie jak cukier puder, który jest przetrząsany przez sito). Rezultatem jest bardzo drobna mgiełka z optymalną wydajnością cząstek. Ta mgiełka jest tak mała, że dociera również do najmniejszych obszarów płuc. W ten sposób lek jest optymalnie wchłaniany przez płuca.

ŚWIAT WESTERNU - Flexineb- Inhalator dla koni | nebulizacja
error: Ta zawartość jest chroniona !!