ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

NAJLEPSZA TERAPIA KONI NIAGARA EQUISSAGE PULSE

ZALETY, WYDAJNOŚĆ I KORZYŚCI ZDROWOTNE

UTRZYMANIE ZDROWIA

Zalety regularnego stosowania systemu Niagara Equissage pomogą w utrzymaniu dobrego ogólnego stanu zdrowia, skóry, sierści i kopyt oraz utrzymaniu konia w szczytowej formie fizycznej.

KORZYŚCI Z EQUISSAGE PULSE

ŚWIAT WESTERNU -Niagara Equissage Pulse- Masaż koni | zalety

KOLKA

Pomimo dobrej opieki,wystarczającej ilości ruchu i prawidłowego odżywiania, nie można jej całkowicie zapobiec. Kolka pozostaje wielkim strachem każdego właściciela konia. Szybkość działania i współpraca z lekarzem weterynarii jest często niezbędna. W przypadku poważniejszych postaci kolki, takich jak przemieszczenie i zapiaszczenie jelit, lekarz weterynarii może skierować Cię w trybie pilnym na dalsze badania w klinice lub na ewentualną operację.
Istnieje kilka przyczyn kolki u koni:
– Zaleganie treści pokarmowej/ zarobaczenie
-Skręt jelit
-Nagła zmiana diety
– Stres

Objawy:
-Niepokój
-Przyspieszone tętno
-Potliwość

Czynniki związane z kolką u koni obejmują zmiany w diecie lub środowiskowe (np. nowy boks, pastwisko, piaszczysta gleba, warunki pogodowe). Niektóre czynniki fizyczne mogą powodować kolkę u koni, na przykład inwazja robaków, problemy z zębami lub przepuklina pachwinowa u ogierów.

CZY NIAGARA EQUISSAGE POMAGA NA KOLKĘ?
 TAK!

Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ stosowanie Niagara Equissage należy rozważyć tylko w przypadku kolki spastycznej i to tylko wtedy, gdy dyskomfort u konia jest łagodny. W wielu przypadkach nie jest konieczne wzywanie weterynarza, ponieważ właściciele są w stanie sami poradzić sobie z tą chorobą, są oczywiście chwile, kiedy szybka pomoc weterynaryjna ma ogromne znaczenie, na przykład kiedy podejrzewa się skręt jelita lub niedrożność. Pozornie łagodna kolka spastyczna może łatwo doprowadzić do sytuacji krytycznej.
Niagara Equissage nie może skorygować skrętu jelita, konieczna jest interwencja specjalisty. Używanie go tylko pogorszy już i tak złą sytuację.
Teoretyzuje się, że gdy jest stosowany w przypadku zaparć, jego działanie masujące pomoże w usuwaniu pokarmu poprzez stymulację mięśni jelit w celu poruszenia masy powodującej zaparcia. Należy jednak pamiętać, że materiał powodujący blokadę jest w jelicie a ciało nadal wchłania wilgoć, więc przemieszczanie może być coraz trudniejsze. 

APLIKACJA
W łagodnym przypadku kolki, delikatny masaż przy użyciu padu w miejscu siodła, na niskim poziomie przez kilka minut może skutecznie przyczynić się do zmniejszenia skurczów mięśni ściany jelita, zwłaszcza w przypadkach gdy najprawdopodobniej przyczyną kolki może być problem związany ze stresem (taki jak nagła zmiana rutyny, strach czy podróż) lub zbyt szybkie jedzenie po intensywnym wysiłku fizycznym.
Nie zaleca się stosowania padu przez dłuższy czas, znacznie lepiej jest go używać tylko przez 5 minut oraz powtarzać tą czynność co kolejne 20 minut.
W cięższych przypadkach, po skutecznej stabilizacji stanu zdrowia konia przez kilka godzin, pad może być używany na niskim poziomie przez 20 minut w ciągu następnych kilku dni, aby odciążyć i rozluźnić wrażliwe mięśnie oraz stymulować regenerację i powrót do zdrowia. 
 Gdy konieczna była operacja, Niagara Equissage jest wspaniałym narzędziem terapeutycznym przywracającym konia do zdrowia. Koń, który przeszedł operację, będzie bardzo delikatny, a delikatny masaż pomoże ukoić i rozluźnić mięśnie. Do czasu usunięcia szwów zaleca się stosowanie urządzenia ręcznego wyłącznie w górnej części ciała i podudziach. Ponieważ odpoczynek w boksie będzie konieczny przez określony czas, korzyści z terapii dla konia są nieocenione. 
Używanie Niagara Equissage może pomóc w walce ze sztywnością nóg, pomagając przy wsparciu masy mięśniowej i dobrego krążenia. Regularne stosowanie Niagara Equissage w ramach codziennej rutyny zapewnia satysfakcję i odprężenie konia, co z kolei pomoże zachować zdrowy apetyt i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie ulegaj pokusie użycia zbyt wysokiego ustawienia, nr 3 – nr 4 jest wystarczający, zwłaszcza do czasu, nim koń wyzdrowieje.
Niagara Equissage może pozostać częścią codziennej rutyny, gdy koń wraca do pracy.
W przypadku konia, którego zalecenia to pełny odpoczynek w boksie Niagara Equissage może być bezpiecznie stosowana 3 razy dziennie, chociaż zalecane jest niższe ustawienie na nie dłużej niż 20 minut za każdym razem, aby nie powodować nadmiernej stymulacji. 
Miejscowe stosowanie urządzenia ręcznego może pomóc koniom ze skłonnością do napinania ścięgien i mięśni grzbietu, a także mięśni szyi.

Uwaga: Jeśli używałeś urządzenia Niagara Equissage do terapii podczas kolki, poinformuj o tym lekarza weterynarii.

PROBLEMY Z MIĘŚNIAMI

RABDOMIOLIZA (ERS)
Zwana także chorobą poniedziałkową, jest stanem, w którym zaburzona jest przemiana materii mięśni. Powoduje to nagłe oraz silne zakwaszenie mięśni. Szczególnie podatne na to są mięśnie  lędźwi, krocza i grzbietu. Choroba może prowadzić do niewydolności nerek, a także zaburzeń pracy serca.
Przyczyny skurczów mięśni mogą być związane z następującymi przyczynami:

• Brak równowagi pomiędzy przyjmowaniem składników odżywczych w stosunku do wykonywanej pracy. Konie, które nie miały odpowiedniej ilości ruchu w stosunku do dawki pokarmowej, są narażone na dodatkowe ryzyko porażenia mięśni, gdy tylko wrócą do pracy.
• Przeciążanie młodych/niewytrenowanych koni. Prosząc młodego lub niewytrenowanego konia o zbyt wiele, mięśnie mogą stać się poważnie zakwaszone, co prowadzi do rozpadu.
• Uraz w rezultacie czego mięśnie mogą zostać przeciążone, powodując ich poważne zakwaszenie.
• Odwodnienie lub zaburzenie równowagi elektrolitowej u konia. 

Objawy:
-Niechęć do poruszania się 
-Sztywność lub skrócony chód
-Bolesność
-Stres

Wspomniane powyżej mięśnie mogą być opuchnięte i bolesne dla konia. W ciężkiej postaci koń będzie się obficie pocił, będzie miał przyspieszone tętno i oddech oraz nie będzie chciał się ruszać.  W wyniku choroby, mocz może stać się ciemny. W rezultacie błony śluzowe mogą być również czerwone.
We wczesnych stadiach choroby objawy mogą przypominać kolkę lub ochwat, ponieważ ochwat również powoduje niechęć do poruszania się. Dlatego ważne jest, aby uważnie obserwować konia i brać pod uwagę pracę wykonaną w poprzednich dniach. Konia z objawami rabdomiolizy nie da się szybko wyprowadzić na spacer, tak jak to jest w przypadku kolki. U konia z chorobą poniedziałkową każda forma ruchu może spowodować dalsze uszkodzenie mięśni.

CZY NIAGARA EQUISSAGE MOŻE POMÓC?
OCZYWIŚCIE!

Ale uwaga: nie przed zbadaniem konia przez lekarza weterynarii! Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że działanie masujące działa stymulująco na nerki, a czynność nerek jest osłabiona, więc jeśli w takiej sytuacji zostanie zastosowany Niagara Equissage, sytuacja się pogorszy i może pojawić się więcej bólu i dyskomfortu, zwłaszcza gdy koń chce oddać mocz.
Kiedy lekarz weterynarii zbadał danego konia i podał leki, a praca nerek się poprawiła, nie ma problemu z użyciem Niagara Equissage, aby jeszcze bardziej rozluźnić mięśnie za pomocą terapii na niskim poziomie (pozycja 2-3), aby zapobiec efektowi nadmiernej stymulacji, zanim organizm będzie w stanie sobie z tym poradzić.
Gdy wyniki badań krwi są zadowalające, można zastosować standardowe użycie systemu. Niagara Equissage może pomóc przywrócić czynność nerek, wyeliminować resztkowy kwas mlekowy i wspomóc naprawę włókien mięśniowych.

APLIKACJA
W przypadku rabdomiolizy, używaj padu przez 20 minut raz dziennie. Nadmierne stosowanie może spowodować, że czynność nerek stanie się aktywna zbyt szybko, wywierając niepotrzebny nacisk na wrażliwe narządy.
Ustawienie powinno być od niskiego do średniego, ponieważ wysokie ustawienie może powodować zbyt dużą aktywność organizmu, co może prowadzić do stymulacji nadmiernego oddawania moczu. Celem leczenia jest przywrócenie funkcji nerek i rozluźnienie mięśni.
Niagara Equissage została opracowana jako system wsparcia i optymalizacji zdrowia konia, dlatego bardzo ważne jest, aby w przypadku choroby poniedziałkowej nie przyspieszać procesu regeneracji. Choć 20 minut dziennie nie wydaje się dużo, efekty działania Niagara Equissage na organizm utrzymują się  przez kilka godzin po 20 minutowej sesji.
Gdy koń odzyska dobry stan zdrowia, 1 lub co 2 dzień terapia może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia oraz może zapobiec ryzyku wystąpienia przyszłych problemów.

Uwaga: Bardzo ważne jest, aby odżywianie było dostosowane do harmonogramu pracy konia.

ARTROZA

To choroba zwyrodnieniowa stawów, której często towarzyszy ból, obrzęk i sztywność.
W zależności od stopnia nasilenia koń może funkcjonować normalnie lub bardzo sztywno.
Choroba zwyrodnieniowa stawów u konia może być wywołana przez:
-Uraz
-Przeciążenie
-Zaburzenia metaboliczne
 

Zapalenie stawu zwiększa ilość płynu wokół stawu, co często powoduje widoczny obrzęk w tej okolicy. Powoduje to ból u konia, gdy staw jest poruszany.
Choroba zwyrodnieniowa stawów jest częstą chorobą koni.

CZY NIAGARA EQUISSAGE MOŻE POMÓC PRZY ARTROZIE?
Zdecydowanie!

W zależności od przebiegu oraz nasilenia, każdy przypadek choroby zwyrodnieniowej stawów jest inny, a także od kształtu i rozmiaru związanego z obrzękiem u konia. Lekarz weterynarii może przepisać NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), aby zapewnić koniowi większy komfort.
Stosowanie Niagara Equissage w połączeniu z tą formą kuracji jest całkowicie bezpieczne i bezproblemowe.
Codzienne stosowanie Niagara Equissage może pomóc zmniejszyć obrzęki w naturalny sposób, ponieważ cykloidalny masaż pobudza całe ciało do lepszego ukrwienia i drenażu limfy.
Stosowanie Niagara Equissage powoduje również nieznaczny wzrost temperatury ciała, a ciepło sprzyja procesowi gojenia.
Jeśli twój koń wymaga leków NLPZ, Niagara Equissage może pomóc wyeliminować toksyny.

APLIKACJA
W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów należy używać padu w połączeniu z ochraniaczem na nogi i urządzeniem ręcznym do problematycznych obszarów nóg. Jeśli występuje duży obrzęk, leczenie dwa razy dziennie przyniesie więcej korzyści. Do ogólnej pielęgnacji wystarczy codzienna kuracja.
Użyj padu przez 20 minut przy ustawieniu cykloidalnym na średnim ustawieniu 3-5, a urządzenia ręcznego przez 10 minut na średnim ustawieniu.

Uwaga: Używając urządzenia ręcznego w połączeniu z ochraniaczem upewnij się, że gumowa nasadka jest umieszczona na zewnątrz stawu.

PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM

Konie mogą cierpieć z  powodu wielu problemów związanych z grzbietem. U wielu koni diagnozuje się niewłaściwie dopasowane siodło co może powodować ucisk na kręgosłup – część grzbietową i część lędźwiową. Objawy pojawiają się przy siodłaniu. Gdy mięśnie pleców zostaną rozgrzane, objawy ponownie znikną. Uważa się, że reakcja koni na siodłanie jest spowodowana stymulacją wrażliwych zakończeń nerwowych.
Ten rodzaj problemu może być spowodowany źle dopasowanym siodłem, sztywnością i skurczami mięśni lub uszkodzeniem tkanek.

CZY NIAGARA EQUISSAGE MOŻE POMÓC NA PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM?
Oczywiście!

Chociaż bardzo ważne jest, aby w pierwszej kolejności upewnić się, że nie ma problemu z siodłem lub innych przyczyn, które powodują problemy z plecami, takie jak np. Kissing Spine. 
Nawet jeśli wszystkie te możliwe przyczyny zostały wcześniej wykluczone.

UKŁAD ODDECHOWY

NIAGARA EQUISSAGE MOŻE POMÓC W  WIĘKSZOŚCI OBJAWÓW SPOWODOWANYCH PROBLEMAMI Z UKŁADEM ODDECHOWYM.
Problem z oddychaniem często występuje niezauważony, ponieważ nie zawsze towarzyszy mu zjawisko takie jak kaszel lub katar. Najczęstszym objawem problemów układu oddechowego u dorosłych koni jest nawracająca niedrożność dróg oddechowych (RAO). Inne problemy z oddychaniem obejmują krwotok płucny wywołany aktywnością (EIPH), dodatkowe infekcje bakteryjne jak na przykład grypa, które są powszechne u koni. Niagara Equissage może pomóc w różnych problemach z oddychaniem, jego unikalne działanie cykloidalne jest bardzo skuteczne, ponieważ może leczyć i zmniejszać objawy chorób dróg oddechowych. Przyczyny często skutkują przekrwieniem dróg oddechowych i stanem zapalnym. Niagara Equissage działa łagodząc kaszel i ułatwiając oddychanie, szczególnie przy krwawieniu. Urządzenie ręczne może być stosowane w połączeniu z padem Niagara Equissage.

APLIKACJA
Analizując problemy z oddychaniem, w tym krwawienie i ciężki oddech u koni można zastosować terapię za pomocą padu Niagara Equissage, który można stosować codziennie w pozycji ułożenia siodła przy prędkości 4 przez 20 minut. Zalecamy jednak używanie urządzenia ręcznego w połączeniu z padem  przed intensywnymi ćwiczeniami dla lepszych rezultatów.

UWAGA- NALEŻY PODKREŚLIĆ, ŻE TERAPIA NIAGARA EQUISSAGE CYCLO-VIBRATION THERAPY (CVT) NIE JEST LEKARSTWEM NA TE SCHORZENIA, ALE MOŻE ZROBIĆ WIELE, ABY ZŁAGODZIĆ OBJAWY Z NIMI ZWIĄZANE I WSPOMAGAĆ KONDYCJĘ ZDROWOTNĄ. ZOSTAŁA ZAPROJEKTOWANA TAK ABY UZUPEŁNIĆ ZAKRES BIEŻĄCYCH TERAPII DOSTĘPNYCH PRZEZ TWOJEGO WETERYNARZA, A JEJ ZASTOSOWANIE MOŻNA ZAWSZE OMÓWIĆ Z LEKARZEM WETERYNARII, JEŚLI JESTEŚ ZANIEPOKOJONY. NIE NALEŻY
PRZERYWAĆ ŻADNEJ AKTUALNEJ TERAPII BEZ WCZEŚNIEJSZEJ PORADY.

error: Ta zawartość jest chroniona !!