ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

NAJLEPSZA TERAPIA KONI NIAGARA EQUISSAGE PULSE

JAK TO DZIAŁA

ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

Niagara Equissage Pulse zapewnia potężny trójwymiarowy masaż wibracyjny całego ciała. Dzięki badaniom naukowym udowodniono, że poprawia krążenie krwi, drenaż limfatyczny, rozluźnienie i ruchomość stawów oraz może przyczynić się do procesu gojenia i szybszego powrotu do zdrowia. Pomaga również w rehabilitacji znacznej większości urazów i schorzeń.

Badania medyczne dowiodły, że Equissage Pulse może poprawić długość kroku konia średnio o 21% oraz siłę i zgięcia w tylnych kończynach o 9%.Nastąpiła również poprawa wytrzymałości, poprawa szybkości i długości kroku, dzięki czemu koń może w szybszym czasie pokonać większy dystans.

CZYM JEST CVT

Jak to działa – Equissage Pulse zapewnia nieagresywny, głęboki i delikatny masaż całego ciała konia dzięki opatentowanej technologii NHC Cyclo-Therapy.

Masaż to jedna z najstarszych form terapii. Zwykle nieszkodliwy, nieinwazyjny i zapewniających odprężenie. Mówiąc najprościej, NHC Cyclo-Therapy to trójwymiarowy,
głęboko działający masaż, jednak efekt różni się od innych produktów do masażu
dostępnych na tynku.

Konwencjonalne urządzenie do masażu zwykle działa w jednej płaszczyźnie oraz z wysoką częstotliwością wytwarzając agresywne fale uderzeniowe co daje nieprzyjemne uczucie a w niektórych przypadkach może nawet spowodować więcej szkody niż pożytku.

Technologia NHC Cyclo-Therapy działa bardziej jak żyroskop, technika ta tworzy miękkie i relaksujące wibracje. 

Wynik? Głęboki, delikatny, relaksujący zabieg bez jakichkolwiek przykrych skutków ubocznych.

Unikalna terapia ma na celu pobudzenie krążenia krwi w organizmie w celu poprawy funkcjonalności i ogólnego stanu zdrowia konia oraz jego stawów, ścięgien i więzadeł, a także rozluźnienia mięśni, poprawy drenażu limfatycznego oraz szeregu innych objawów. Wszystko to bez potrzeby stosowania leków.

WPŁYW NA KRĄŻENIE

TERMOGRAFIA POKAZUJE, JAK LECZENIE EQUISSAGE POPRAWIA KRĄŻENIE

Diagnoza:

Wyraźna dysfunkcja naczynioruchowa kończyn, nietolerancja siodła i popręgu, powoduje ból pleców oraz osłabienie.

ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

Niebieski i zielony wskazują na słabe krążenie

Po 25 minutach stosowania Equissage Pulse

Aplikacja:

25 minut przy użyciu padu Equissage i 20 minut w połączeniu z urządzeniem ręcznym w ochraniaczu Equissage.

Obserwacja:

Szybka i znacząca poprawa funkcji układu krążeniowego z powodu zwiększonego przepływu krwi, który był nienormalnie niski w dotkniętych obszarach.

ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

Żółty i czerwony wskazują na poprawę krążenia

Po 5 godzinach stosowania Equissage Pulse

Obserwacja:

Poziom termiczny nóg i pleców wrócił do normy, co wskazuje na pozytywny wpływ Equissage na złożony zespół bólowy. Bolesne miejsca zniknęły, nie ma już nietolerancji siodła, a dysfunkcje naczynioruchowe są wyraźnie zmniejszone.

ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

LEKARZ WETERYNARII DIETRICH GRAF VON SCHWEINITZ MÓWI:

W badaniu stwierdzono nie tylko poprawę długości kroku, ale także wzrost prędkości kroku (od średnio 2,6 m/s do 3,1 m/s).

Faza zgięcia stawu skokowego i poprawa fazy ruchu zapewnia zwiększoną moc i lepsze przenoszenie siły, co przekłada się na wydajność we wszystkich dyscyplinach”.

Badania medyczne i testy przeprowadzone przez Writtle College w Wielkiej Brytanii wykazały, że Equissage poprawił długość kroku o ponad 13%, dzięki czemu może znacząco przyczynić się do poprawy wyników w różnych dyscyplinach.

Badaniem objęto osiem koni w różnym wieku, które monitorowano pod kątem długości wykroku przed i po codziennym leczeniu Equissage przez dwa tygodnie.

W rezultacie, wydłużając i poprawiając wykrok, konie wyścigowe, kuce do polo, WKKW i w wielu innych dyscyplinach zaczęto osiągać lepsze wyniki przy mniejszej liczbie kroków i z szybszym czasem. Poprawa ruchomości i siły stawów może poprawić wydajność i wyniki, szczególnie u koni ujeżdżeniowych. Brak impulsu i zaangażowania tylnych kończyn to jeden z najczęściej zgłaszanych błędów.

WPŁYW NA WYDAJNOŚĆ

Główne elementy tego badania z wykorzystaniem GPS i monitora pracy serca to:

  • Szybszy czas regeneracji
  • Poprawa pulsu
  • Poprawa szybkości
ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

POPRAWA PRĘDKOŚCI KŁUSA

średnio

21%

KRÓTSZY CZAS REGENERACJI PO TRENINGU

średnio

14.5%

ZWIĘKSZENIE
WYKROKU

średnio

13%

POPRAWA ZGIĘCIA I WYTRZYMAŁOŚCI W TYLNYCH KOŃCZYNACH

średnio

9%

ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

EQUISSAGE PULSE JEST BEZPIECZNY, ŁATWY W UŻYCIU, NIEAGRESYWNY I NIEINWAZYJNY

Jedną z największych zalet Equissage Pulse jest to, że nie musisz być weterynarzem, aby go używać!

Dzięki wygodnej terapii Twojego konia dostępnej 24/7, która podróżuje z Tobą, Equissage Pulse jest niezbędnym narzędziem do poprawy wydajności koni w każdej dyscyplinie, w każdej stajni i na każdym wydarzeniu.

CZY CHCIAŁBYŚ OSOBIŚCIE DOŚWIADCZYĆ KORZYŚCI PŁYNĄCYCH Z EQUISSAGE?

Skontaktuj się z nami już dziś!

error: Ta zawartość jest chroniona !!