ŚWIAT WESTERNU- SEKRETARIAT

„Sekretariat wbiegł w legendę, zaczął biec tuż za bramką i nigdy się nie zatrzymał…”- William Nack

ARIAT skąd tak właściwie ta nazwa?

Ariat stał się bardzo lubianą i zaufaną marką westernową, jeździecką, country oraz z produktami dżinsowymi. Dwa z najczęściej zadawanych pytań zespołowi Ariat brzmią: „Co oznacza Ariat?” i „Jak wymawia się Ariat”, odpowiedź na oba pytania można znaleźć w imieniu legendarnego konia wyścigowego, który nazywał Sekretariat.

Nazwa Ariat pochodzi od jego imienia; koń znany ze swojej woli wygrywania wbrew wszelkim przeciwnościom. Na początku swojej kariery wyścigowej został pierwszym dwulatkiem, który zdobył tytuł Konia Roku. W następnym roku, 1973, został zwycięzcą po 25 latach, zdobywając Potrójną Koronę. Jego czas 1:59,40 w Kentucky Derby pozostaje najszybszym zarejestrowanym czasem.

Sekretariat miał tendencję do wychodzenia z grupy jako ostatni, co oznaczało, że wiele jego wyścigów było ekscytujących i polegało na zwycięstwach od tyłu. Miał wyjątkową kombinację szybkości i wytrzymałości, ale to jego serce – zarówno jego wielkość, która, jak stwierdzono, była trzykrotnie większa od typowego konia czystej krwi, jak i jego zamiłowanie do biegania – popychały go do zwycięstwa.

Inspiracja

Czerpiąc inspirację z nieokiełznanej determinacji i zdumiewającej mocy Sekretariata, powstała firma Ariat. Ariat była pierwszą firmą, która zintegrowała technologię obuwia sportowego z butami do jazdy konnej, a kiedy dyrektor generalny i założycielka Beth Cross nadała firmie nazwę, której inspirację znalazła  w historii Sekretariata. Jej celem było zbudowanie marki jeździeckiej nr 1 na świecie, Beth wiedziała, że ​​będzie to wymagało ciężkiej pracy i determinacji, podobnie jak to, czego potrzebował Sekretariat, aby zdobyć Potrójną Koronę.

Dziś Ariat osiągnął ten początkowy cel, podobnie jak Sekretariat. Determinacja i zaangażowanie we wprowadzanie innowacyjnych produktów wysokiej jakości dla nowych konsumentów odzwierciedla wartości firmy i stanowi ukłon w stronę imiennika – jednego z najwspanialszych koni wyścigowych, jakie kiedykolwiek żyły!

W naszej ofercie posiadamy również produkty tej wspaniałej marki, między innymi kowbojki ARIAT

Ariat produkuje buty w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Azji i Europie. Współzałożycielka Beth Cross współpracowała z biomechanicznymi grupami badawczymi i laboratoriami testowymi przy produkcji butów Ariat, które zostały zaprojektowane tak, aby były trwałe w warunkach zewnętrznych, z opatentowanymi podeszwami zewnętrznymi Duratread i opatentowaną technologią Advanced Torque Stability (ATS), wielowarstwowa, lekka podeszwa z żelową wkładką i stabilizatorem pięty zapewniającym większe wsparcie podczas jazdy.

Pod koniec lat 90. wprowadzono technologię amortyzacji Hexcel, która zapewnia amortyzację podczas jazdy i na ziemi, a na początku XXI wieku wprowadzono technologię Cobalt w celu dalszego wsparcia amortyzacji. W 2006 roku firma odważyła się zająć się produkcją odzieży westernowej, w tym koszul, koszulek, bluz i odzieży wierzchniej dla kobiet i mężczyzn.  Odzież zawiera technologię trudnopalną, którą zainteresowali się pracownicy naftowi w Kolorado.  W 2018 roku firma Ariat wypuściła wodoodporną kurtkę. Ich wodoodporne buty robocze H2O wykorzystują wiele systemów odpowiednich do wykonywania różnych prac. Te buty znajdziecie również w naszym sklepie.

Świat Westernu- SKLEP

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

 

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!