Wskazówki dotyczące pielęgnacji kapeluszy słomkowych i filcowych

Niezależnie od tego czy nosisz go ze względu na modę, zawody, czy po prostu w upalny dzień na rancho, ważne jest, aby wiedzieć jak dbać o kowbojski kapelusz, aby nadal wyglądał i pasował przez długi czas. Czyszczenie to tylko połowa sukcesu wiedza o tym jak prawidłowo przechowywać kowbojski kapelusz wpływa również na to jak długo Ci posłuży. Chociaż istnieje wiele rodzajów materiałów na kowbojskie kapelusze my skupimy się na dwóch najpopularniejszych: kapeluszach filcowych i kapeluszach słomkowych.

Jak wyczyścić kapelusz kowbojski wykonany ze słomy

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić przed wyczyszczeniem słomkowego kowbojskiego kapelusza jest poszukanie metki lub etykiety zawierającej informacje dotyczące pielęgnacji. Nie wszystkie słomkowe kowbojskie kapelusze są wykonane z tego samego rodzaju słomy, więc niektóre mogą być trwalsze i bardziej wodoodporne niż inne. Gęstość splotu ma również na to wpływ.

Kiedy przeprowadzasz drobne prace konserwacyjne, aby usunąć nagromadzony kurzu i brud na słomkowym kapeluszu, po prostu użyj wilgotnej ściereczki,  aby go usunąć. Bardziej uporczywe plamy usuwa się zazwyczaj niewielką ilością wody z mydłem lub specjalnym preparatem przeznaczonym do czyszczenia kapeluszy. Przed czyszczeniem słomkowego kapelusza zdejmij, jeśli to możliwe wszelkie aplikacje, otok i inne wykończenia. Używając wcześniej przygotowanej mieszanki czyszczącej, delikatnie pocieraj czystą gąbką lub szmatką okrężnymi ruchami na zabrudzonych obszarach, aż znikną.

Chociaż po wyczyszczeniu będziesz musiał delikatnie opłukać niektóre obszary kapelusza, staraj się nie zanurzać słomkowego kapelusza w wodzie, ponieważ możesz go uszkodzić. Na koniec odłóż kapelusz do wyschnięcia na wieszaku lub w otwartym boksie na kapelusze, to pomoże mu zachować swój kształt.

Jak wyczyścić filcowy kapelusz kowbojski

Podobnie jak w przypadku słomkowych kowbojskich kapeluszy sprawdź wnętrze swojego kapelusza, czy znajdują się tam metki lub etykiety ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji. Podczas czyszczenia nie należy zanurzać w wodzie filcowych kapeluszy, ponieważ może to trwale uszkodzić materiał i sprawić, że kapelusz nie będzie już dobrze pasował. Wykonaj poniższe kroki, aby wyczyścić filcowy kowbojski kapelusz:

  • Zawsze czyść filcowy kapelusz, gdy jest suchy
  • Używając szczotki z miękkim włosiem, czyszczenie zacznij od przodu kapelusza i posuwaj się w stronę tyłu, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Jeśli masz do czynienia z trudniejszymi plamami, do ich usunięcia można użyj specjalnych gąbek oraz środków do czyszczenia kapeluszy
  • Po wyczyszczeniu odłóż swój kapelusz do wyschnięcia na wieszaku lub w otwartym boksie na kapelusze

Jak wyczyścić biały filcowy kapelusz kowbojski

Białe kapelusze wszelkiego rodzaju będą wymagały dodatkowej konserwacji, aby chronić je przed brudem i kurzem.  W celu pozbycia się luźnych zanieczyszczeń w postaci sierści lub włókien użyj wałka do czyszczenia ubrań. Następnie postępuj tak samo jak w przypadku kapelusza filcowego. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie pozostawić plam na kapeluszu. Dla dokładniejszego czyszczenia użyj środka przeznaczonego do czyszczenia białych kapeluszy filcowych.

ŚWIAT WESTERNU- BOX NA KAPELUSZ- HAT CANSJak przechowywać kowbojski kapelusz

Bez względu na to jaki rodzaj kowbojskiego kapelusza posiadasz przechowywanie odgrywa kluczową rolę w zachowaniu jego dobrego wyglądu. Kapelusz należy zawsze przechowywać w suchym miejscu.

Wieszak na kapelusze to popularna opcja przechowywania wielu kowbojskich kapeluszy. Chociaż wieszak na kapelusze umieszczony w suchym i czystym środowisku może być dobrą alternatywą to najlepszym sposobem zapewnienia trwałej jakości jest użycie pojemnika na kapelusze. Box na kapelusze jest to: pojemnik, w którym przechowujesz kapelusz. Został specjalnie zaprojektowany z myślą o kształcie kowbojskiego kapelusza z zaokrąglonymi krawędziami, które podtrzymują rondo, a nie z płaskim dnem, które z czasem mógłby spowodować wygięcie kapelusza.

Odwiedź nasz sklep westernowy Świat Westernu i zadbaj o swój kapelusz w najlepszy możliwy sposób!

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!