Innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB

ŚWIAT WESTERNU- FLEXINEB| Innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB

Innowacyjny nebulizator dla koni Flexineb jest często stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego, do podawania leków lub w celu optymalizacji treningu.

Opracowany w Irlandii przy pomocy międzynarodowych lekarzy weterynarii, trenerów i właścicieli, jest idealny na szereg problemów takich jak: Astma u koni, RAO, EIPH (krwawienie z płuc), ale także przed treningiem w celu optymalizacji układu oddechowego układu oddechowego, po treningu, aby wesprzeć płuca podczas regeneracji, sezonowego kaszlu i kataru w okresie zimowym.

Choroby układu oddechowego są częstym i poważnym problemem u koni. Ogólnie dzieli się je na choroby dolnych (płuc) i górnych dróg oddechowych (tj. nosa, gardła i tchawicy). Choroby te mogą być przewlekłe, krótkotrwałe, zaraźliwe i trudne do zdiagnozowania.

Choroby układu oddechowego koni są głównym czynnikiem hamującym wyniki sportowe podczas zawodów koni, zarówno u jeźdźców zawodowych, jak i rekreacyjnych. Choroby układu oddechowego dotykają zarówno konie najmłodsze, jak i najstarsze, niektóre z nich mogą wiązać się z dużą śmiertelnością i wpływać na samopoczucie konia.

CECHY I ZALETY

Nebulizator Flexineb to przenośny i cichy, zasilany bateryjnie nebulizator bez dodatkowych rurek. Daje to możliwość generowania mgiełki niemal w każdym miejscu.

Na przykład konia można leczyć w ruchu (np. podczas spokojnego chodzenia w ręku lub lonżowania), gdy koń jest zrelaksowany tego typu zabiegi można wykonywać bez problemów. Zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii w przypadku ostrych zaburzeń oddychania!

Flexineb pracuje prawie bezgłośnie. Minimalizuje to płoszenie się konia podczas pracy urządzenia. Flexineb to solidnie zaprojektowany produkt, który odporny jest na uszkodzenia, dopasowany do końskiej anatomii, nie wymaga rur, węży ani sprężarek.

NEBULIZACJA

Nebulizacja to technika w której małe kropelki leku w aerozolu są generowane przez specjalne urządzenie i wdychane przez konia. Nebulizacja za pomocą Flexineb jest alternatywą jak i dodatkową metodą podawania leków ale nie tylko leki a także sól fizjologiczna i inne naturalne środki mogą być nebulizowane.

Jakie są zalety nebulizacji?

Nebulizowany płyn trafia bezpośrednio tam, gdzie powinien – do płuc. Oznacza to, że leki nie muszą przedzierać się przez układ pokarmowy/krążeniowy (co w pewnych okolicznościach może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych). Nebulizację można wykonać szybko i samodzielnie. Daje to korzyści w postaci tego, że możesz łatwo leczyć swojego konia bez pomocy specjalistów, jeśli nie jest to konieczne.

Elastyczne maski dla większego komfortu

Maska jest wykonana z elastycznego tworzywa sztucznego, dzięki czemu można ją łatwo i bezboleśnie założyć na nozdrza, a następnie dopasować się do głowy konia bez ucisku.

Różne kolory i rozmiary
Flexineb jest dostępny w różnych kolorach: niebieskim, zielonym, czarnym i różowym, pasuje do głowy każdego konia. Istnieją odpowiednie rozmiary przeznaczone dla źrebiąt i szetlandów, koni gorącokrwistych i koni zimnokrwistych.

Tabela rozmiarów dostępna tutaj📏

Świat Westernu-FLEXINEB

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

 

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!