American Paint Horse to żywa legenda, pozwól swojej wyobraźni przenieść się do prostszych czasów, kiedy szeroko otwarte przestrzenie pod czystym, rześkim niebem zachęcały do ​​eksploracji dzikiego pogranicza. Odkryj na nowo  podstawowe wartości i proste przyjemności na grzbiecie kolorowego konia. Świętuj tę szansę powrotu do korzeni amerykańskiego zachodu.

Ozdobiony naturą, początki Paint Horse w Ameryce Północnej sięgają dwukolorowych koni wprowadzonych przez hiszpańskich odkrywców, potomków koni z Afryki Północnej i Azji Mniejszej. Nieuchronnie część tych kolorowych koniowatych uciekła, tworząc dzikie stada koni wędrujące po Wielkich Równinach.

Schwytane ścigały się wraz z ogromnymi stadami bawołów i przemierzały setki mil na spędach bydła. Cenione przez najlepszych jeźdźców, zarówno rdzenni Amerykanie jak i kowboje, poszukiwali wytrzymałych i kolorowych koni. Z biegiem czasu hodowcy stopniowo poprawiali budowę i zdolności sportowe surowych potomków dzikich mustangów. Każde pokolenie przekazało swoje niezwykłe i niepowtarzalne wzory i kolorystykę sierści następnemu, tworząc American Paint Horse. Dziś typowa budowa, naturalna inteligencja i chętne usposobienie sprawiają, że American Paint Horse jest idealnym partnerem do rekreacyjnej jazdy, pokazów, hodowli, wyścigów, rodeo, jazdy po szlakach lub po prostu jako przyjaciel.

Kolor i wzór: charakterystyczna kombinacja

Chociaż kolorowy wzór sierści jest niezbędny dla tożsamości rasy, konie American Paint Horse mają rygorystyczne wymagania dotyczące rodowodu i charakterystycznego typu budowy ciała. Aby kwalifikować się do rejestracji, kolor musi pochodzić ze stada zarejestrowanego w American Paint Horse Association lub American Quarter Horse Association. Rezultatem jest inteligentny koń, który jest niezwykle wszechstronny, mocny i wysportowany, a także ma niezrównaną urodę. Kolory są bardziej wyraziste niż u innych rasy koni. Choć generalnie te konie są krótkie o mocnej budowie, American Paint charakteryzują się również wyjątkowym wyrafinowaniem i pięknem, szczególnie w przypadku głowy i szyi. Wzory kolorów odróżniają American Paint Horse od innych ras hodowlanych. Każdy koń ma unikalną kombinację bieli i dowolnego innego koloru.

ŚWIAT WESTERNU- AMERICAN PAINT HORSE

Paint czy Pinto? Kwestia linii krwi 

Terminy „Paint” i „Pinto” są często mylone w odniesieniu do konia o jasnej i ciemnej sierści. W rzeczywistości mają one różne znaczenia. Stowarzyszenie Koni Pinto to rejestr kolorów, a Pinto może być dowolną rasą. Paint to konie zarejestrowane w APHA, które mogą udowodnić pochodzenie z zatwierdzonych rejestrów, a także spełniać minimalne wymagania dotyczące umaszczenia. Chociaż taki koń mógłby zostać zarejestrowany podwójnie, gdyby spełniał standardy rasy określone w każdym rejestrze to oba rejestry są niezależne.

Do celów rejestracyjnych i hodowlanych konie American Paint Horse są klasyfikowane według ich specyficznych wzorów kolorystycznych:

  • Wzór Tobiano
  • Wzór Overo
  • Wzór Tovero

Stowarzyszenie tak wyjątkowe jak jego członkowie

Stowarzyszenie American Paint Horse Association zostało założone w 1962 roku przez jeźdźców, którzy pokochali zdolności konia westernowego, ale także cenili niezwykłe wzory kolorów rasy American Paint. Organizacja wraz z upływem lat rozrosła się na cały świat. Chociaż główną misją APHA jest rejestrowanie rodowodów, stowarzyszenie zajmuje się także promowaniem historii, hodowli, szkolenia, pokazów oraz wyścigów. Jednak sercem APHA są jej członkowie, gdyż misja stowarzyszenia i sponsorowane przez nie programy odzwierciedlają ich zainteresowania i miłość do American Paint Horse.

Świat Westernu- SKLEP

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

 

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!