Masaż koni to dziedzina terapii koni, która od początku lat 90 wciąż się rozwija i zyskuje na popularności, stosowana w codziennej jeździe konnej, jak i rehabilitacji pourazowej. Zwolennicy wymieniają szereg pozytywnych efektów, w tym poprawę ruchu oraz zmniejszenie bólu i reakcji na stres. W masażu koni wykorzystywane są dłonie i palce terapeuty oraz inne narzędzia, w tym piłki tenisowe oraz urządzenia wibracyjne. Podczas masażu stymuluje się tkanki miękkie w celu rozluźnienia napiętych mięśni, stawów, ścięgien lub obrzęków, zwiększenie przepływu krwi i aktywności limfatycznej oraz zmniejszenie stresu. Masaż koni stosowany jest w rozgrzewce, po wysiłku fizycznym, po urazach lub w rehabilitacji.

Jednym z urządzeń wykorzystywanym w masażu koni jest Niagara Equissage Pulse urządzenie klasy światowej z którego korzystają terapeuci, jeźdźcy, trenerzy, weterynarze i hodowcy. Wspomaga ono gojenie i przyspiesza powrót do zdrowia, jednocześnie poprawiając ogólne samopoczucie Twojego konia.

Udowodniono, że Equissage Pulse jest bezpieczny, nieinwazyjny, wszechstronny i łatwy w użyciu. System ten doskonale nadaje się do rozgrzewki lub „schłodzenia” po treningu.

NIEZBĘDNY DLA ZDROWIA I WYDAJNOŚCI TWOJEGO KONIA

Niagara Equissage Pulse to terapia dla koni w najlepszym wydaniu. Wspomaga gojenie i przyspiesza powrót do zdrowia, jednocześnie poprawiając ogólne samopoczucie konia. Bezpieczny, nieinwazyjny, wszechstronny i łatwy w użyciu Equissage Pulse jest przeznaczony dla każdego konia w każdej dyscyplinie.

System doskonale nadaje się do rozgrzewki lub „schłodzenia” po treningu. Niagara Equissage jest używany na całym świecie przez trenerów, właścicieli, weterynarzy i terapeutów.

ŚWIAT WESTERNU- EQUISSAGE PULSE WSKAZANIA DO TERAPII

Equissage nie jest przeznaczony wyłącznie dla koni, które są kontuzjowane, może być używany codziennie tak aby zachować jak najlepszą wydajność. Regularnie stosowany może poprawić napięcie mięśniowe i pomóc w drenażu limfatycznym.

JAK TO DZIAŁA

Niagara Equissage Pulse zapewnia potężny trójwymiarowy masaż wibracyjny całego ciała. Dzięki badaniom naukowym udowodniono, że poprawia krążenie krwi, drenaż limfatyczny, rozluźnienie i ruchomość stawów oraz może przyczynić się do procesu gojenia i szybszego powrotu do zdrowia. Pomaga również w rehabilitacji znacznej większości urazów i schorzeń. Badania medyczne dowiodły, że Equissage Pulse może poprawić długość kroku konia średnio o 21% oraz siłę i zgięcia w tylnych kończynach o 9%. Nastąpiła również poprawa wytrzymałości, poprawa szybkości i długości kroku, dzięki czemu koń może w szybszym czasie pokonać większy dystans w wyższym tempie.

CZYM JEST CVT

ŚWIAT WESTERNU - Niagara Equissage Pulse- Masaż koni

Equissage Pulse zapewnia nieagresywny, głęboki i delikatny masaż całego ciała konia dzięki opatentowanej technologii NHC Cyclo-Therapy. Masaż to jedna z najstarszych form terapii. Zwykle nieszkodliwy, nieinwazyjny i zapewniających odprężenie. Mówiąc najprościej, NHC Cyclo-Therapy to trójwymiarowy, głęboko działający masaż, jednak efekt różni się od innych produktów do masażu dostępnych na rynku. Konwencjonalne urządzenia do masażu zwykle działa w jednej płaszczyźnie oraz w wysoką częstotliwością wytwarzając agresywne fale uderzeniowe co daje nieprzyjemne uczucie a w niektórych przypadkach może nawet spowodować więcej szkody niż pożytku.

Technologia NHC Cyclo-Therapy działa bardziej jak żyroskop, technika ta tworzy miękkie i relaksujące wibracje. NHC Cyclo-Therapy wytwarza wielokierunkowe fale ruchu energii tym samym działając trójwymiarowo.

Wynik? Głęboki, delikatny, relaksujący zabieg bez jakichkolwiek przykrych skutków ubocznych!

Unikalna terapia ma na celu pobudzenie krążenia krwi w organizmie w celu poprawy funkcjonalności i ogólnego stanu zdrowia konia oraz jego stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni, a także rozluźnienia mięśni, poprawy drenażu limfatycznego oraz szeregu innych objawów. Wszystko to bez potrzeby stosowania leków.

PAD EQUISSAGE PULSE

Prosty i bardzo bezpieczny w użyciu pad został zaprojektowany tak, aby w wygodny sposób zapewniać optymalne rezultaty dla układu kostnego, mięśniowego, naczyniowego i limfatycznego.

Pad działa na bardzo wydajnym akumulatorze litowo-jonowym o bardzo długim czasie pracy, który można naładować w ciągu 2 godzin za pomocą ładowarki z kablem sieciowym.

Dostępny kabel rozgałęźny umożliwia jednoczesne korzystanie z padu i 2 urządzeń ręcznych połączonych z ochraniaczami na nogi.

Pad umieszczony w pozycji siodła idealnie nadaje się do rozgrzewki konia przed treningiem, może być również używany do „schłodzenia” po treningu, co zapewnia optymalne rozluźnienie ciała, przyspiesza rozpad nagromadzonego kwasu mlekowego w mięśniach oraz zapobiega sztywności ścięgien, mięśni, więzadeł i stawów.

PILOT STERUJĄCY

Łatwy i szybki w obsłudze pilot. Wybierz czas oraz intensywność terapii i gotowe!

Nowy system Niagara Equissage Pulse Digital zawiera sterowany cyfrowo pad z ponad 60 ustawieniami terapii, które zapewniają głęboki masaż CVT. Dzięki możliwości kontrolowania czasu, intensywności oraz trybu pracy Equissage Pulse Digital oferuje naprawdę indywidualne ustawienia dla każdego konia.

Polymodulation- ten tryb zapewnia głębsze działanie pobudzające, najczęściej stosowane, gdy wymagana jest dodatkowa stymulacja. Dzięki szybkiej zmianie intensywności masażu od najwyższej do najniższej, NHC Cyclo-Therapy ma głębsze działanie i wspomaga stymulację mięśni oraz drenaż limfatyczny.

Cycloid Action- zapewnia stałą falę unikalnych trójwymiarowych drgań na wybranym poziomie intensywności.

Relaxing Rythm- wytwarza wolno poruszające się, rytmiczne drgania NHC Cyclo-Therapy. Wybór intensywności masażu od najwyższego do najniższego poprzez unikalne falowanie pomaga osiągnąć najwyższy spokój, wywołując hipnotyczny efekt na układ nerwowy.

Niagara Equissage Pulse zapewnia potężny trójwymiarowy masaż wibracyjny całego ciała. Dzięki badaniom naukowym udowodniono, że poprawia krążenie krwi, drenaż limfatyczny, rozluźnienie i ruchomość stawów oraz może przyczynić się do procesu gojenia i szybszego powrotu do zdrowia. Pomaga również w rehabilitacji znacznej większości urazów i schorzeń.

Badania medyczne dowiodły, że Equissage Pulse może poprawić długość kroku konia średnio o 21% oraz siłę i zgięcia w tylnych kończynach o 9%.

Nastąpiła również poprawa wytrzymałości, poprawa szybkości i długości kroku, dzięki czemu koń może w szybszym czasie pokonać większy dystans w wyższym tempie.

TRZY PODSTAWOWE ZESTAWY

Niagara Equissage Pulse może zostać skonfigurowany według Twoich potrzeb, tak abyś wraz ze swoim koniem otrzymał najlepszą terapię na rynku!

Trzy podstawowe zestawy Niagara Equissage Pulse:

  • Zestaw Tradycyjny
  • Zestaw Profesjonalny
  • Zestaw Profesjonalny Jeździec

Co wchodzi w skład poszczególnych zestawów oraz jaka jest ich cena? Sprawdź w naszej zakładce: ZESTAWY PRODUKTÓW

ŚWIAT WESTERNU- NIAGARA EQUISSAGE PULSE

Świat Westernu jest oficjalnym sprzedawcą produktów Niagara Equissage Pulse w Polsce

 

Skontaktuj się z nami: tel./ WhatsApp +48 789175970 lub poprzez e-mail: kontakt@swiatwesternu.pl

Świat Westernu sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

 

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!