Jak wyczyścić pad westernowy w 6 krokach

ŚWIAT WESTERNU- PAD WESTERNOWY| Jak wyczyścić pad westernowy w 6 krokach
Jak wyczyścić pad westernowy w 6 krokach

 Utrzymanie sprzętu jeździeckiego w doskonałym stanie jest ważne nie tylko dla wydajności, ale także dla zdrowia konia. W szczególności ważne jest czyszczenie padu, ponieważ ma on bezpośredni kontakt z koniem. Nieodpowiednio pielęgnowany może potencjalnie powodować dyskomfort u konia, a nawet prowadzić do obtarć. Sprawdź nasz poradnik dotyczący tego jak dbać o pad westernowy.

Usuń brud i zanieczyszczenia🦠

Po kilku jazdach na padzie nagromadzi się trochę brudu. Potrząsanie nim i delikatne szczotkowanie po każdej jeździe może pomóc zmniejszyć to nagromadzenie, ale nadal będziesz musiał regularnie czyścić go dokładniej. Aby wyczyścić pad, zacznij od delikatnego szczotkowania okrężnymi ruchami, aby poluzować brud, kurz, włosy i zbrylony pot. Gumowy grzebień do może być bardzo skuteczny na tym etapie.

Możesz także spróbować uderzać w pad sztywnym batem, starą rakietą tenisową lub trzepaczką do dywanów. Następnie użyj odkurzacza z odpowiednią nasadką na węża, aby zebrać wszystko, co zostało poluzowane przez szczotkę.

Mycie wodą💦

Kolejnym krokiem jest wypranie padu, co zazwyczaj powinno być wykonywane ręcznie. Możesz sprawdzić instrukcje dotyczące swojego padu, ale większość nie powinna być prana w pralce, aby zachować kształt i uniknąć zmian w tkaninie. Ponadto nie powinno się używać mydła podczas prania ręcznego. Na początku zacznij od spryskania padu wodą za pomocą węża ogrodowego z dyszą ciśnieniową.

Skieruj strumień pod kątem kierując się od środka do zewnątrz, a nie prosto w dół, co mogłoby spowodować wniknięcie brudu w tkaninę. Ciśnienie wody jest wystarczające do usunięcia brudu i potu, więc nie będziesz potrzebować mydła do tego kroku. Pad wchłonie trochę wody i stanie się dosyć ciężki, więc nie wieszaj go za pomocą klipsów do prania. 

Suszenie💨 

Teraz, gdy pad został wyprany, nadszedł czas, aby go wysuszyć przed następną jazdą. Najlepszym sposobem na to jest umieszczenie go płasko na ziemi lub na wieszaku siodła. Chociaż kuszące jest umieszczenie padu na słońcu w celu szybszego wyschnięcia, dodatkowa ekspozycja na światło może osłabić wytrzymałość tkaniny. Zamiast tego należy przechowywać ją w dobrze wentylowanym i suchym miejscu podczas procesu suszenia.

Czyszczenie skóry🧽

Jeśli pad pod western posiada skórzane elementy, należy je również wyczyścić. Należy to zrobić po wypłukaniu padu, aby większość brudu i potu została już usunięta. Użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć skórzane wykończenie. Delikatnie osusz, a następnie nałóż odżywkę do skóry. Uważaj, aby odżywka do skóry nie dostała się na tkaninę.

Właściwe przechowywanie✅

Pad powinien być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu, w którym jest mało prawdopodobne, aby rozwinęła się pleśń. Niezależnie od tego, gdzie przechowujesz swój pad, upewnij się, że nic go nie uciska, ponieważ może to spowodować kompresję miękkich włókien.

ŚWIAT WESTERNU- PAD WESTERN

 

 

Niech Twój pad posłuży Ci na lata⏳

Dobrze wykonany pad powinien zapewniać komfort i ochronę grzbietu konia przez wiele lat. Jednakże ważne jest, aby zwracać uwagę na oznaki zużycia. Na przykład, jeśli po praniu pad nie wraca do swojego pierwotnego kształtu, być może nadszedł czas, aby zainwestować w nowy.

Świat Westernu oferuje doskonały wybór wysokiej jakości padów westernowych. Sprawdź naszą ofertę🛒

 

 

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!