Jak powstała marka Billy Cook ? W 1953 roku młody Billy Cook po raz pierwszy otworzył własny sklep z siodłami w Greenville w Teksasie. W tym samym roku stworzył 75 siodeł. W ciągu następnych kilku lat działalność Billego stale się rozwijała i aby sprostać zapotrzebowaniu, nawiązał współpracę z Potts-Longhorn i pod koniec lat pięćdziesiątych produkcja została zwiększona do 1200 siodeł rocznie!

Zarówno wtedy, jak i teraz, każde siodło wykonane pod okiem Billy’ego Cooka było opatrzone znakiem wytwórcy „Billy Cook Maker”. Siodła te są starannie obrabiane ręcznie na solidnych terlicach, a produkcja nigdy nie mogła przekroczyć wielkości, której on osobiście jako kierownik produkcji nie mógł kontrolować. Siodła Billy’ego Cooka zawsze miały być ikoną niedrogiej jakości wykonania i funkcjonalności pożądanej przez większość jeźdźców.

W latach 80-tych Potts-Longhorn miał kłopoty finansowe, które zbiegły się w czasie z recesją, która dotknęła Stany Zjednoczone. Ostatecznie firma ta upadła i została przejęta przez bank, a Billy Cook ponownie rozpoczął własną działalność. W 1988 roku firma Billy Cook została zarejestrowana jako Billy Cook Harness & Saddle Manufacturing, Inc. w Teksasie. Wkrótce potem przeniósł swoją działalność do Sulphur w Oklahomie, gdzie mieści się do dziś.

ŚWIAT WESTERNU-BILLY COOK

BILLY COOK

Przez lata zespół Billy’ego Cooka umocnił się dzięki dwóm kluczowym graczom w sklepie produkującym doskonałe siodła. Jody Ramer, pochodząca z Sulphur, OK, rozpoczęła współpracę z Billym w 1991 roku. Najpierw uczyła się rzemiosła. W 2018 roku Jody zaczęła osobiście zarządzać produkcją siodeł, aby zapewnić utrzymanie integralności i jakości produktu w miarę starzenia się Billy’ego. Rutilo Osornio, rzemieślnik skórzany posiadający umiejętności mechaniczne niezbędne do konserwacji sprzętu do szycia i cięcia używanego do produkcji siodeł, rozpoczął współpracę z Billym w 1979 roku. Rutilo zaczął bezpośrednio nadzorować produkcję sprzętu jeździeckiego, napierśników oraz innych akcesoriów pod okiem Billy’ego w 1992.

Billy Cook zmarł w październiku 2019 r. Jody i Rutilo nadal prowadzą sklep i osobiście nadzorują produkcję wszystkich oryginalnych produktów Billy Cook w taki sam sposób, jak nauczył ich Billy. Jody i Rutilo wraz ze swoim personelem utrwalają dziedzictwo Billy’ego Cooka. Jeden z najlepszych rymarzy w Ameryce, jakich kiedykolwiek znał świat.

Firma Billy Cook Harness & Saddle Manufacturing, Inc. zajmuje się wytwarzaniem produktów potrzebnych kowbojom w pracy w branży jeździeckiej. Znak Billy Cook Maker’s jest sam w sobie symbolem doskonałego rzemiosła i trwałej jakości. To było w 1991 roku, kiedy Billy Cook zgłosił znak towarowy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dla znaku producenta, który jest prawnie niepodważalny i nadal zdobi każdy wysokiej jakości produkt opuszczający sklep: BILLY COOK MAKER USA GENUINE SULPHUR, OK.

Warto zauważyć, że kiedy Potts-Longhorn zbankrutował, bank przejął jego aktywa i odsprzedał je Action Company w 1990 r. Aktywa te obejmowały „ogólne wartości niematerialne i prawne”, w tym odniesienie do nazwy „Billy Cook Saddlery ”, który był używany w materiałach marketingowych, gdy Billy pracował w Potts-Longhorn. Billy kwestionował wszelkie dawanie lub sprzedaż Potts-Longhorn praw do tej nazwy.

Niemniej jednak Action Company zbudował linię produktów „Billy Cook Saddlery” i zaatakował Billy’ego Cooka za używanie własnego nazwiska, próbując zmusić go do porzucenia znaku producenta pomimo posiadanego ważnego znaku towarowego. Billy nie chciał się poddać. Jednak z powodu braku środków finansowych, aby uzbroić się w prawników i walczyć z ogromnym Action Company, Billy nie był w stanie zmusić ich do zaprzestania używania jego nazwiska.

Następnie przez prawie trzydzieści lat na rynku panowało zamieszanie spowodowane istnieniem dwóch linii siodeł i sprzętu sprzedawanych pod imieniem Billy’ego. Nasze ręcznie robione, wysokiej jakości produkty z dumą opatrzone są stemplem „Billy Cook Maker USA Authentic Sulphur, OK” oraz gorszą i masowo produkowaną linią „Billy Cook Saddlery Greenville, TX”. Pamiętaj, że jeśli coś jest oznaczone etykietą „Billy Cook”, jeśli nie jest „Twórca”, jest to „Oszust!”

Dziedzictwo Billy’ego Cooka znajdziecie również w naszym sklepie Świat Westernu w postaci siodeł oraz sprzętu westernowego, koniecznie sprawdźcie jaki znak towarowy się na nich znajduje😉

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!