Jak dopasować kowbojki ? Kowbojskie buty to specyficzny styl butów do jazdy konnej, noszonych od dawna przez kowbojów. Mają wysoki obcas tradycyjnie wykonany, noski od zaokrąglonych aż do szpiczastych i wysoką cholewkę. Kowbojskie buty są zazwyczaj wykonane ze skóry bydlęcej, która może być dekoracyjnie obrobiona ręcznie, ale czasami są również wykonane ze skór „egzotycznych”, takich jak aligator, wąż, struś itp.

Styl „roper” to nowszy projekt z krótką cholewką buta, która kończy się powyżej kostki, ale przed połową łydki, z bardzo niskim i kwadratowym obcasem „roper”, dopasowanym do podeszwy buta, zwykle mniejszym niż jeden cal wysokości.  Należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przy tak dużej ilości stylów i kształtów dobranie odpowiedniego buta może być wyzwaniem. Aby pomóc Ci dopasować buty kowbojskie, przygotowaliśmy przewodnik w pięciu krokach, który pomoże Ci dopasować kowbojki.

Więc jak dopasować kowbojki?
  1. Załóż but
  2. Upewnij się, że w bucie jest odpowiednio dużo miejsca.
  3. Stań wygodnie, a następnie umieść kciuk z boku między czubkiem palca a końcem buta. Jest to odpowiednia ilość miejsca pomiędzy palcami a butem.
  4. Przejdź się, aby potwierdzić wygodę, dopasowanie i uniesienie pięty.

 

 

KROK 1 – ZAŁOŻ BUTY

Pierwszą rzeczą podczas zakładania nowej pary butów, jest włożenie stopy w cholewkę buta i mocne chwycenie uchwytów lub otworów.

  • Cholewka to górna część buta, w której spoczywają łydki.
  • W zależności od buta dostępne będą otwory lub uchwyty ułatwiające zakładanie buta.

Kiedy przeciągniesz buty poza punkt oporu w podbiciu, usłyszysz i poczujesz jak stopa delikatne wpada na swoje miejsce.

 

KROK 2 – SPRAWDŹ, CZY PIĘTA NIE MA ZA DUŻO MIEJSCA

Szczelina pomiędzy wkładką buta a piętą to niewielka ilość miejsca od podbicia buta do palców. Ta przestrzeń nie powinna przekraczać więcej niż 1/8” (0,3175 cm) i jest niezbędna do prawidłowego i wygodnego dopasowania. Podczas zakładania butów możesz odczuć lekki opór w obszarze podbicia buta. Jest to normalne, ponieważ pozwala na dokładne dopasowanie stopy i zapewnia odpowiednie uniesienie pięty.

 

 

KROK 3 – SPRAWDŹ DOPASOWANIE

Kiedy już założysz buty, czas sprawdzić, czy pasuje. Aby zapewnić odpowiednie dopasowanie buta, upewnij się, że najszersza część śródstopia opiera się na najszerszej części podeszwy buta.

 

 

 

KROK 4 – SPRAWDŹ KOŃCÓWKĘ BUTA

Stopy poczują się już komfortowo, stań w butach i spróbuj użyć kciuka skierowanego w bok, aby ocenić odległość między czubkiem palca a końcem buta. Palec powinien znajdować się w odległości około jednej szerokości kciuka od końca palca.

 

 

 

KROK 5 – OBEJRZYJ, ABY POTWIERDZIĆ KOMFORT I DOPASOWANIE

Nie zapominaj, że skarpetki również mają wpływ na dopasowanie buta. Podczas przymierzania buta zalecamy użycie dobrej skarpety do butów. Pamiętaj, że skarpetka, w której przymierzasz but, powinna być tą samą, którą będziesz nosić w butach. Grubsza skarpeta może wymagać większego rozmiaru, a cieńsza skarpetka może sprawiać wrażenie, że potrzebujesz bardziej dopasowanego rozmiaru.

 

Odwiedź nasz sklep Świat Westernu i sprawdź naszą ofertę kowbojek!

 

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!