Zobacz jak czyścić kowbojskie buty? Pielęgnacja butów jest niezbędna, aby zapewnić maksymalną wydajność i żywotność butów.

Regularna pielęgnacja skórzanych butów nie tylko zapewnia ich świetny wygląd, ale także konserwuje i chroni je, dzięki czemu możesz się nimi cieszyć przez wiele lat. Aby Twoje buty były w jak najlepszej kondycji, przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku, który pokaże Ci, jak prawidłowo wyczyścić kowbojki.

Uwaga: Poniższe instrukcje dotyczą czyszczenia skórzanych butów kowbojskich i nie należy ich stosować do zamszu ani nubuku.

Oto kilka rzeczy, które musisz mieć pod ręką, zanim zaczniesz:

 • Wilgotny ręcznik
 • Pędzel z miękkim włosiem do usuwania zadrapań
 • Sucha szmatka lub sucha gąbka
 • Pasta do skóry  (jeśli potrzebny jest połysk)

Pasta do skóry będzie się różnić w zależności od skóry. W przypadku gładkiej skóry użyj pasty, w przypadku skóry teksturowanej lepszy jest spray. – Na bazie oleju przyciemnia i dodaje właściwości wodoodpornych

 

Krok po kroku: jak czyścić skórzane kowbojskie buty:

 1. Przygotowanie: Na początek przygotuj wilgotną szmatkę, miękką szczotkę, suchą szmatkę i mydło do czyszczenia skóry.
 2. Wyczyść buty: Użyj wilgotnej szmatki, aby usunąć brud i błoto z dolnej części buta. Do usunięcia zadrapań użyj miękkiej szczoteczki. W przypadku uporczywych zabrudzeń i błota możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby usunąć pozostałości.
 3. Wysusz buty: Upewnij się, że buty są całkowicie suche. Jeśli Twoje buty zamokły wyjmij wkładkę i użyj papierowego ręcznika, aby dokładnie wysuszyć but wewnątrz i na zewnątrz. Nie susz butów bezpośrednio przy piecu lub na słońcu – spowoduje to pękanie skóry.
 4. Kondycjonuj buty: Teraz czas na odżywkę do skóry. Zwilż suchą szmatkę lub suchą gąbkę odżywką do skóry. Zaczynając od dolnej części buta, wmasuj odżywkę w but małymi, okrężnymi ruchami. Upewnij się, że odżywka do skóry została całkowicie wchłonięta. Jeśli but nadal wydaje się suchy, może być konieczne nałożenie większej ilości odżywki, aby nadać mu miękki i nawilżony wygląd.
 5. Wypoleruj buty: Na koniec nałóż pastę do skóry w taki sam sposób, w jaki nałożyłeś odżywkę, pocierając ją suchą szmatką małymi, okrężnymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia pasty.

Ochrona butów polega na zapewnieniu im odpowiedniej pielęgnacji pomiędzy wszystkimi przygodami i ciężką pracą! Poniżej kilka dodatkowych wskazówek, jak dbać o kowbojskie buty:

  • Jeśli Twoje buty kiedykolwiek zamoczą się w wodzie, wyjmij wkładkę i osusz je papierowym ręcznikiem lub chłonną szmatką i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
  • Nigdy nie wystawiaj butów na bezpośrednie działanie ciepła, ponieważ może to spowodować pękanie. Zawsze pozwól butom wyschnąć w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub innych źródeł ciepła.
  • Po ciężkim dniu pracy poświęć chwilę na oczyszczenie butów z brudu. Pomoże to utrzymać je w czystości pomiędzy regularną pielęgnacją butów.

Odwiedź nasz sklep➡️ Świat Westernu

Świat Westernu to sklep jeździecki o tematyce westernowej z najlepszą jakością amerykańskich produktów dla konia oraz jeźdźca. Powstał w 2021 roku, swoją ofertę nieustanie poszerza o coraz nowsze technologie i rozwiązania.

W 2023 roku do oferty naszego sklepu dołączyło urządzenie do masażu koni- NIAGARA EQUISSAGE PULSE. Urządzenie klasy światowej rekomendowane przez lekarzy weterynarii, trenerów, jeźdźców, hodowców i fizjoterapeutów. Niagara Equissage daje wiele korzyści zarówno dla konia jaki i jeźdźca.

W tym samym roku do oferty Świata Westernu dołączył innowacyjny nebulizator dla koni FLEXINEB. Flexineb jest często stosowany w chorobach układu oddechowego u koni. Pozwala na dostarczenie odpowiednich leków bezpośrednio do płuc konia.

Rok 2023 to również otworzenie się na psi rynek.  Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm produkujących akcesoria dla psów nasz sklep zyskał dodatkową sekcję dla właścicieli 4 łapek. DOG WITH A MISSION wykonuje swoje akcesoria wyłącznie z wysokiej jakości materiałów tak aby każdy pies został doceniony!

Aby być na bieżąco z naszymi nowościami zaobserwuj nas w mediach społecznościowych!

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Znajdź nas na Tik Toku

Znajdź nas na YouTube

ŚWIAT WESTERNU - Sklep westernowy Odwiedź nasz sklep stacjonarny

Skontaktuj się z nami

Może Ci się spodobać

error: Ta zawartość jest chroniona !!